Dopasuj części i akcesoria do swojego samochodu

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 153,00 zł

Marka

Marka

Filtry powietrza

Filtry powietrza

Na stronie dbamtomam.pl znajdziesz wysokowydajne filtry powietrza do samochodu czołowych firm motoryzacyjnych. Zapoznaj się z dostępnym asortymentem i wyposaż się w podzespoły najwyższej jakości, dzięki którym zadbasz o pojazd oraz swoje bezpieczeństwo na trasie. Serdecznie zapraszamy i życzymy udanych zakupów.

Filtr powietrza w samochodzie – za co odpowiada?

Filtr powietrza do auta to bardzo ważny element eksploatacyjny, który wchodzi w skład układu dolotowego silnika. Jego rolą jest oczyszczanie powietrza zasysanego do komory spalania. Te niestety jest zanieczyszczone przez różnego rodzaju substancje jak kurz czy pył, które mogą stanowić realne zagrożenie dla jednostki napędowej. Dlatego też samochodowe filtry powietrza możemy uznać za jedne z najważniejszych podzespołów chroniących silnik przed uszkodzeniem

W ofercie dbamtomam.pl masz szansę wybierać spośród sprawdzonych filtrów, które doskonale radzą sobie z różnymi drobnymi zanieczyszczeniami, dostarczając do komory tylko czyste powietrze, które wraz z paliwem jest podstawą mieszanki paliwowej.

Filtr powietrza do auta – jak działa?

Jak działają filtry powietrza do samochodu? Zasada ich pracy jest bardzo prosta – w czasie kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem zaczynają filtrację, przechwytując i zatrzymując nawet najdrobniejsze zabrudzenia, do których zaliczyć możemy kurz, pył czy piasek. W efekcie czego do wnętrza jednostki dostaje się wolne od zanieczyszczeń powietrze, które jest potrzebne silnikowi do pracy. Bez filtru powietrza w samochodzie układ napędowy bardzo szybko mógłby ulec poważnej – a tym samym – kosztownej awarii.

Wysokiej jakości filtr powietrza – samochód podziękuje Ci za niego

Na rynku dostępnych jest tysiące filtrów powietrza do samochodu. Niektóre z nich są niższej jakości, inne zaś wykazują się lepszymi właściwościami. Ale czy na zakupie tego podzespołu warto oszczędzać? Zdecydowanie nie – tym bardziej że filtry z górnej półki nie odstraszają ceną – w naszej ofercie najdroższe modele kosztują nieco ponad 150 zł. Tego typu wydatek nie nadwyręży domowego budżetu – pozwoli jednak cieszyć się bezpieczną jazdą przez cały rok, bez obaw, że do silnika dostaną się niepożądane związki. 

Co ile wymieniać filtr powietrza w samochodzie?

To, jak często należy wymieniać filtr powietrza w aucie, zależy głównie od warunków eksploatacyjnych samochodu. W momencie, gdy mówimy o pojazdach używanych intensywnie i poruszających się głównie po mieście, o wymianie powinniśmy pomyśleć nieco szybciej – najlepiej raz do roku. W przypadku mniej eksploatowanych aut wymiana nie powinna odbywać się rzadziej niż co 2 lata. W zależności od jakości danego filtra powietrza producenci zalecają wymianę co 15-40 tysięcy przejechanych kilometrów.

 

Filtry powietrza do samochodu od dbamtomam.pl – z najwyższej jakości materiałów

Z racji tego, że filtr powietrza samochodu ma bardzo ważną funkcję, powinien on cechować się wysoką skutecznością działania. Na to możesz liczyć, sięgając po produkty z naszej oferty – na stronie znajdują się najwyższej jakości filtry wyróżniające się sprawnością na poziomie 99% i nawet 100%. Jak to możliwe? Sekret tkwi w materiałach (zarówno syntetycznych, jak i naturalnych), z jakich zostały wykonane. Przeglądając kategorię, natrafisz na najpopularniejsze samochodowe filtry powietrza, których włókniny świetnie pochłaniają zanieczyszczenia, jednocześnie nie ulegając odkształceniom

Samochodowe filtry powietrza – oferta dbamtomam.pl

Sklep internetowy dbamtomam.pl to miejsce, w którym każdy kierowca może wyposażyć się w najwyższej jakości filtry powietrza do samochodu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem układu dolotowego jest filtr, stąd też współpracujemy z najbardziej cenionymi producentami na rynku, którzy dokładają wszelkich starań, aby ich produkty wyróżniały się najwyższą wydajnością i trwałością. Na naszej stronie znajdziesz filtry od takich firm jak m.in. Mann Filter, Knecht Filter czy Filtron.

Sprawdź również nasze:

Serdecznie zapraszamy! Dbamtomam – internetowy sklep motoryzacyjny.

Są 263 produktów.

Pokazano 1-32 z 263 pozycji
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku