Dopasuj części i akcesoria do swojego samochodu

Cena

Cena

  • 28,00 zł - 29,00 zł

Płyny chłodnicze

Płyny chłodnicze

W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości płyny chłodnicze, które zapewnią stabilną i bezpieczną pracę silnikowi w Twoim pojeździe. Poznaj pełną ofertę produktów i zadbaj o dobrą kondycję jednostki napędowej przez cały sezon ze sprawdzonymi preparatami – zapraszamy.

Płyny do chłodnicy – po co są stosowane?

Dbanie o silnik swojego pojazdu to nie tylko regularna wymiana oleju silnikowego czy zastosowanie płukanki w celu pozbycia się gromadzących w układzie zanieczyszczeń. Pamiętaj, że każdego dnia jednostka napędowa pracuje w ekstremalnych warunkach, do których zaliczyć trzeba bardzo wysokie temperatury. Jak uchronić silnik przed przegrzaniem?

Odpowiedzią na to są płyny do chłodnic, czyli preparaty mające na celu schłodzenie układu poprzez odbieranie ciepła z kadłuba silnika, które następnie oddawane jest do otoczenia przez chłodnicę.

Zadaniem płynów chłodniczych jest zapewnienie optymalnej temperatury w czasie pracy silnika i uchronienie go tym samym przed poważnymi usterkami.

Płyny chłodnicze a kolor

Warto wiedzieć, że płyny do chłodnic są barwione w celu łatwiejszego zdiagnozowania ewentualnych wycieków. Obecnie występują one w takich kolorach jak:

  • różowy,
  • zielony,
  • czerwony,
  • niebieski,
  • żółty,
  • bezbarwny.

Często, choć nie zawsze, kolory oznaczają normy, które są spełniane przez dany płyn chłodniczy.

Płyny do chłodnic od dbamtomam.pl – jakość na pierwszym miejscu

Myśląc o zakupie płynu chłodniczego, warto zwrócić uwagę na to, czy preparat posiada w składzie specjalny zestaw dodatków, które dodatkowo zapobiegną powstawaniu korozji wewnątrz układu napędowego i elementów chłodnicy. Na dbamtomam.pl możesz na to liczyć – starannie selekcjonujemy ofertę i wybieramy najlepsze na rynku płyny do chłodnic samochodowych i motocyklowych od zaufanych i renomowanych w branży motocyklowej producentów jak m.in. IPONE.

Na stronie naszego sklepu znajdziesz m.in. motocyklowy płyn do chłodnicy IPONE RADATOR LIQUID, który w składzie posiada substancje poprawiające pracę pompy wody, a także zapobiegające tworzeniu się osadów w całym układzie chłodzenia.

Uniwersalny płyn do chłodnic – postaw na produkty od dbamtomam.pl

Każdy kierowca czy motocyklista powinien pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać płyn chłodniczy. Z czasem w wyniku eksploatacji pojazdu preparat zaczyna tracić swoje pierwotne parametry, przez co maleje jego skuteczność w chłodzeniu silnika. Regularne serwisowanie pozwala zmniejszyć ryzyko awarii systemu chłodzenia, a tym samym jednostki napędowej.

W ofercie dbamtomam.pl znajdziesz uniwersalne płyny do chłodnic, które z powodzeniem wytrzymają cały sezon i zapewnią optymalne warunki pracy silnikowi w Twoim pojeździe. Na stronie znajdziesz preparaty odporne na zamarzanie, przez co świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach zimowych.

Zobacz pełną ofertę płynów eksploatacyjnych do samochodów i motocykli od dbamtomam.pl. W naszej ofercie dostępne również najwyższej jakości oleje silnikowepłyny hamulcowepreparaty do płukania silnikauszczelniaczedodatki do paliwa i wiele więcej.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku