Dopasuj części i akcesoria do swojego samochodu

Cena

Cena

  • 57,00 zł - 61,00 zł

Pojemność

Pojemność

Marka

Marka

Oleje do filtrów powietrza

Oleje do filtrów powietrza

Oleje do filtrów powietrza – charakterystyka

Filtry powietrza w aucie odgrywają bardzo ważną rolę – zatrzymują kurz, piasek i zanieczyszczenia stałe znajdujące się w powietrzu, zapobiegając dostawaniu się ich do silnika. Ich zabrudzenie powoduje przede wszystkim spadek mocy oraz może wpłynąć na wzrost zużycia paliwa. Pomimo że dziś stosuje się najczęściej suche filtry jednorazowe (są wygodne w użyciu oraz tanie), wciąż znajdziemy maszyny, w których montowane są te bawełniane lub gąbczaste wymagające nasączania olejem do filtrów powietrza.

Filtry mokre stosuje się na ogół w samochodach terenowych, autach roboczych, quadach motocyklach crossowymi, a także enduro. W takim wypadku wkłady nasącza się dodatkowo olejem do filtru powietrza, który pomaga w zatrzymywaniu brudu i zanieczyszczeń.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się tam, gdzie ilość kurzu jest ogromna, czyli najczęściej w motocyklach i autach wyczynowych. Zaletą filtrów olejowych jest mały opór powietrza przy bardzo dobrym oczyszczaniu z pyłu, ale wada to krótka żywotność. Nie trzeba ich również wymieniać, wystarczy czyszczenie i ponowne nasączenie olejem do filtra powietrza.

Po co stosujemy oleje (spraye) do filtrów powietrza?

Oleje zastosowane do filtrów powietrza mają za zadanie utworzyć warstwę ochronną, aby zapobiec przedostawaniu się drobnych cząstek pyłu do silnika, gwarantując w ten sposób optymalne funkcjonowanie. Zaniedbanie tego procesu może prowadzić do zapchania się filtra powietrza. Konsekwencją tego, będzie szybsze zużycie poszczególnych elementów silnika, czego skutkiem może być jego uszkodzenie.

Specjalistyczne oleje do filtrów powietrza posiadają właściwości mocno filtrujące, przy czym pozwalają silnikowi swobodnie „oddychać”. Tylko przy odpowiedniej przepustowości możliwy jest prawidłowy odczyt danych wysyłanych przez przepływomierz do jednostki sterującej. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniej mocy i spalania na prawidłowym poziomie.

Do jakich filtrów powietrza możemy stosować nasze oleje?

Większość współczesnych samochodów stosuje wymienne jednorazowe filtry, które nie wymagają nawilżania. Dostępne w naszym sklepie oleje przeznaczone są wyłącznie do gąbkowych i piankowych filtrów powietrza wykorzystywanych obecnie najczęściej w offroadowych motocyklach i quadach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oleju do filtra powietrza?

Przed zakupem oleju filtracyjnego musimy wziąć pod uwagę kilka oczywistych czynników. Jeżeli chcemy maksymalnie zadbać o naszą maszynę, należy wybierać produkty najwyższej jakości, które zapewnią skuteczną ochronę, co bezpośrednio wpłynie na trwałość silnika i jego długowieczność. W przypadku oleju do filtra powietrza cena nie powinna odgrywać głównej roli – lepiej dopłacić kilka złotych więcej, co pozwoli utrzymać wszystko w czystości i zapobiegnie ewentualnym kosztownym awariom.

Jaki olej wybrać do filtra powietrza?

Na rynku mamy sporo wysokiej jakości produktów przeznaczonych do motocykli i quadów używanych do jazdy w terenie. Jaki olej do mokrego filtra powietrza najlepiej wybrać?

Polecamy dostępne w naszym sklepie oleje do filtra powietrza Ipone, czyli producenta specjalizującego się w różnego rodzaju preparatach do motocykli. Ich produkty doskonale sprawdzają się w motorach crossowych oraz ATV, używanych zarówno amatorsko, jak i wyczynowo. IPONE SPRAY AIR FILTER OIL to wygodny olej w sprayu, który bardzo łatwo rozprowadzić dzięki szerokiemu dyfuzorowi oraz zabarwieniu na niebieski kolor.

W naszej ofercie znajdziesz również produkowany w Szwajcarii olej MOTOREX AIR FILTER OIL 206, który charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, dzięki czemu skutecznie zatrzymuje piasek, kurz i wodę, gwarantując przy tym maksymalny przepływ powietrza.

Ile oleju stosować do filtra powietrza?

Nie ma tu złotego środka. Wiele zależy od tego, jaki posiadamy filtr, i jaki olej używamy. Wszystkie konieczne informacje o tym, ile oleju do filtra powietrza stosować znajdziemy zapewne na stronie producenta lub na samym produkcie.

Jak często należy nasączać filtr powietrza?

Kiedy musimy przeczyszczać i nasączać filtr? Nie jest jednoznacznie określone, jak często powinniśmy spryskiwać lub polewać filtr olejem. Należy kierować się zaleceniami producenta w tej kwestii, a także samodzielnie obserwować i reagować gdy ten będzie zabrudzony i suchy.

Czy można stosować olej silnikowy do filtra powietrza?

Zwykłego oleju silnikowego można użyć do filtra powietrza, jednak nie jest to szczególnie zalecane. Należy się tego wystrzegać i stosować jedynie w razie konieczności. Na dłuższą metę olej silnikowy rozprowadza się nierównomiernie i może być zasysany przez przewód dolotowy. Specjalistyczne oleje do filtrów powietrza zawierają odpowiednie dodatki, które temu zapobiegają.

Powiązane wpisy blogowe:

Ranking Olejów 5w40 2021 – Top 5 najlepszych olejów silnikowych 5w40

Jaki olej do silnika benzynowego? Podpowiadamy, jak dobrze wybrać!

Oleje long life – poznaj je bliżej

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Ranking olejów 5w30 2021 – top 5 najlepszych olejów silnikowych 5w30

Ile oleju wlać do silnika?

Ile kosztuje wymiana oleju w samochodzie – cena wymiany oleju

Co ile wymiana oleju silnikowego – jak często trzeba wymieniać olej samochodowy?

Oznaczenie oleju silnikowego – jak czytać?

Mineralne, syntetyczne, półsyntetyczne – poznaj rodzaje olejów silnikowych

Olej 5w30 vs olej 5w40 - jaki olej wybrać?

Czy można mieszać oleje silnikowe?

Są 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku