Dopasuj części i akcesoria do swojego samochodu

Cena

Cena

  • 25,00 zł - 161,00 zł

Marka

Marka

Pojemność

Pojemność

Zobacz blog

Dodatki do paliw

Dodatki do paliw

W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości dodatki do paliwa, dzięki którym zadbasz o czystość w układzie paliwowym swojego pojazdu. Sprawdź, czym dokładnie są te preparaty oraz jakie artykuły dostępne są na dbamtomam.pl i zatroszcz się o dobrą kondycję swojego pojazdu już dziś. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Dodatki i uszlachetniacze do paliwa – czym są?

Dodatki do paliwa są specjalistycznymi preparatami uszlachetniającymi lub czyszczącymi, które pomagają utrzymać jednostkę napędową w dobrej kondycji przez cały sezon. Tego typu środki dolewane są bezpośrednio do baku paliwowego samochodu – tam są mieszane z benzyną lub olejem napędowym. Dodatek do paliwa może występować w różnych formach, różniących się od siebie poszczególnymi właściwościami, a tym samym – przeznaczeniem.

Dodatki i uszlachetniacze do paliwa – benzyna, diesel, LPG

Na rynku dostępnych jest wiele dodatków do paliwa, które dedykowane są różnym jednostkom napędowym. Producenci tych preparatów rozróżniają je na środki przeznaczone dla samochodów napędzanych benzyną, olejem napędowym lub gazem płynnym (LPG). Co ważne – preparatów tych nie można mieszać z różnymi paliwami. Jest to o tyle istotna wiedza, że np. dodatki do benzyny nie są tożsame z ich odpowiednikami dla diesli – wyjątkiem w tym wypadku są dodatki do LPG (zazwyczaj są one dolewane do benzyny).

Na szczęście każdy uszlachetniacz do paliwa czy inny preparat jest odpowiednio oznaczony, co ułatwi zakup odpowiedniego środka, który będzie pasować do posiadanej jednostki napędowej.

W jakim celu stosowane są dodatki i uszlachetniacze do paliwa?

Dodatki do paliwa stosowane są po to, aby układ napędowy pozostał w dobrej kondycji przez cały sezon. Poniżej kilka informacji o konkretnych typach produktów.

  • Dodatki czyszczące do paliwa – są to substancje, które wykorzystuje do wyczyszczenia układu paliwowego z gromadzących się zanieczyszczeń. Stosowane są one również do polepszenia pracy wtryskiwaczy.

  • Dodatki uszlachetniające – głównym zadaniem preparatów jest poprawienie jakości paliwa, które znajduje się w baku. Mogą one mieć jednak różne właściwości, które zwiększają ich możliwości. Niektóre dodatki uszlachetniające mogą przydać się np. do wyczyszczenia układu paliwa.

  • Depresatory – dodatki do oleju napędowego, czyli do silników dieslowych. Są to specjalne preparaty, które zapobiegają żelowaniu paliwa (wytrącaniu się kryształków parafiny z ropy).

Dodatki i uszlachetniacze do benzyny – dbamtomam.pl

Na stronie sklepu internetowego dbamtomam.pl masz szansę zaopatrzyć się w najpopularniejsze na rynku środki, z którymi kompleksowo zadbasz o dobrą kondycję jednostki napędowej. Wśród produktów nie brakuje m.in. dodatków do benzyny od cenionej firmy TEC 2000. Co znajdziesz w asortymencie?

  • Wielofunkcyjny dodatek Fuel System Cleaner – preparat o właściwościach wiążących wodę. Regularne stosowanie produktu pozwala zmniejszyć skutki złej smarności i jakości paliw. Dodatek dokładnie osusza cały układ paliwowy, w tym instalację zasilającą, przewody paliwowe i zbiornik paliwa.

  • Środek do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny Fuel Incjector Cleaner – preparat, który dokładnie oczyści wtryskiwacze i dysze, poprawiając tym samym sprawność dozowania paliwa.

Dodatki i uszlachetniacze do diesla – oferta dbamtomam.pl

W ofercie nie brakuje również dodatków do oleju napędowego. Podobnie jak w przypadku oferty dla benzyny, tak i tutaj masz szansę wybierać spośród sprawdzonych na rynku preparatów od TEC 2000.

  • Diesel System Cleaner – dodatek do silników wysokoprężnych, który bazuje na silnie skondensowanych składnikach aktywnych. Preparat pozwala wydłużyć żywotność pompy paliwowej, a także zmniejsza skutki złej smarności paliw. Produkt posiada właściwości smarne, które zmniejszają również zużycie tłoków, wtryskiwaczy oraz pierścieni.

  • Diesel Injector Cleaner – preparat do czyszczenia wtryskiwaczy w samochodach dieslowych. Polepsza atomizację i strumień wtryskiwanego paliwa. Środek poprawia również spalanie paliwa i redukuje ilość czarnego dymu, co jest charakterystyczne dla samochodów napędzanych olejem napędowym. Regularnie stosowany pozwala zachować dłuższą sprawność jednostki napędowej.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą dodatków do paliwa i wybrania odpowiedniego preparatu, który pozytywnie wpłynie na kondycję jednostki napędowej i układu paliwowego.

Są 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: CP-D

Marka: Ceramizator

CERAMIZATOR CP-D Uszlachetniacz do DIESLA

CERAMIZATOR CPD - USZLACHETNIACZ DO PALIWA I DIESLA redukuje emisję CO₂ przywraca moc i wyrównuje pracę silnika poprawia jakość i zmniejsza zużycia paliwa zabezpiecza części przed korozją chroni paliwa przed utlenianiem zwiększa osiągi jednostki napędowej łatwiejszy wtrysk, przepływ i spalanie paliwa wydłuża żywotność wtryskiwacza i pompy paliwa zapewnia...

Więcej
W magazynie

Indeks: CP-B

Marka: Ceramizator

CERAMIZATOR CP-B Uszlachetniacz do BENZYNY

CERAMIZATOR CPB - USZLACHETNIACZ DO PALIWA I BENZYNY redukuje emisji CO₂ przywraca moc i wyrównuje pracę silnika poprawia jakość i zmniejsza zużycie paliwa zabezpiecza części przed korozją chroni paliwo przed utlenianiem zwiększa osiągi jednostki napędowej łatwiejszy wtrysk, przepływ i spalanie paliwa wydłuża żywotność wtryskiwacza i pompy paliwa...

Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku