Dopasuj części i akcesoria do swojego samochodu

Cena

Cena

  • 75,00 zł - 103,00 zł

Marka

Marka

Pojemność

Pojemność

Zobacz blog

Rewitalizacja silnika

Rewitalizacja silnika

Na stronie sklepu internetowego dbamtomam.pl znajdziesz wysokiej jakości rewitalizanty do silników benzynowych i dieslowych, wśród których nie brakuje produktów od cenionej w branży motoryzacyjnej firmy MIHEL. Preparaty tego typu niosą wiele korzyści dla jednostki napędowej, w tym m.in. zwiększają moc silnika, poprawiają przyspieszenie, zmniejszają zużycie paliwa, redukują hałas i szumy i wiele więcej. Poznaj naszą ofertę bliżej i zadbaj o swój pojazd z rewitalizantami najwyższej jakości – zapraszamy.

Rewitalizanty do silnika – czym są?

Rewitalizant silnika jest preparatem chemicznym, który tworzy na ruchomych elementach silnika warstwę ochronną, chroniącą powierzchnię mechanizmów przed tarciem. Ma to oczywiście na celu zmniejszyć zużycie poszczególnych elementów układu napędowego i tym samym wydłużyć żywotność silnika.

Co więcej, jak sama nazwa wskazuje – rewitalizant do silnika odpowiada również za rewitalizację jednostki napędowej, czyli innymi słowy – jej regenerację. W praktyce oznacza to tyle, że nie tylko chroni powierzchnie elementów ruchomych w silniku, ale również poprawia ich wydajność.

Rewitalizant silnika – jak działa?

Rewitalizanty są dolewane bezpośrednio do oleju silnikowego. Mieszając się z nim, docierają razem do współpracujących ze sobą powierzchni metalowych, skąd trafiają bezpośrednio w strefę tarcia, w której panuje bardzo wysoka temperatura (nadmiar energii cieplnej). W momencie, w którym rewitalizant silnikowy znajdzie się w tej strefie, zachowuje się niczym katalizator, odbudowując uszkodzoną powierzchnię. W jaki sposób? Rewitalizant rozpoczyna proces wchłaniania węgla za pomocą wierzchniej warstwy, czego efektem jest powstanie węglików metali

Ceramizator – pierwszy rewitalizant silnika na rynku

Rewitalizacja silnika to pojęcie, które jeszcze kilkanaście lat temu nie było nikomu znane. Zmiana nastąpiła na przełomie lat 1998-2000 – to właśnie wtedy powstał pierwszy rewitalizant – Ceramizator do silników, czyli preparat tworzący warstwę ochronną na powierzchniach metalowych o bardzo wysokiej odporności i niskim współczynniku tarcia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zarówno skład, jak i metoda produkcji jest opatentowana, co jest niejako potwierdzeniem najwyższej jakości preparatu, który od lat cieszy się zaufaniem wśród mechaników i kierowców na całym świecie.

Ceramizator do silników benzynowych i diesla – dbamtomam.pl

Sklep dbamtomam.pl to miejsce, w którym masz szansę wyposażyć się i przetestować najwyższej klasy rewitalizanty do silników benzynowych oraz wysokoprężnych. W asortymencie znajdziesz uniwersalne preparaty, które pasują zarówno do benzyny (również do instalacji LPG), jak i diesla (również z DPF). Można śmiało powiedzieć, że są to najpopularniejsze rewitalizanty do regeneracji wewnętrznych powierzchni metalowych jednostki napędowej. Są one bowiem od lat chętnie wybierane jest przez kierowców w naszym kraju, którzy cenią sobie skuteczność ich działania.

Ceramika do silnika – Ceramizator do diesla oraz benzyny i nie tylko

W kategorii „rewitalizacja silnika” znajdują się również inne profesjonalne rewitalizanty zapewniające maksymalną ochronę przed tarciem elementom ruchomym, skutecznie wydłużając żywotność całej jednostki napędowej. Oprócz Ceramizatora znajdziesz również takie preparaty jak m.in. dodatek do silników benzynowych MIHEL EP500, czy rewitalizant MIHEL 5P500 DE do silników diesla. 

Poznaj pełną ofertę już dziś – zapraszamy.

Są 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: CS-D

Marka: Ceramizator

CERAMIZATOR CS-D do Silników DIESLA

CERAMIZATOR DO SILNIKÓW DIESLA zmniejsza zużycia paliwa zmniejsza straty oleju wyrównuje pracę silnika zwiększa kompresję w cylindrach regeneruje i zabezpiecza silnik przed zużyciem znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii i łączących się z tym kosztownych napraw poprawia osiągi wycisza pracę silnika ułatwia rozruch "zimnego silnika"

Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku