Dopasuj części i akcesoria do swojego samochodu

Cena

Cena

  • 62,00 zł - 400,00 zł

Zobacz blog

Płukanki

Płukanki

Jako kierowca powinieneś wiedzieć, że w czasie pracy silnika w jego wnętrzu osadza się wiele zanieczyszczeń. Te z kolei odkładają się na różnych podzespołach układu, co może prowadzić do poważnych usterek. Jak temu zaradzić? Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po specjalne dodatki w postaci płukanek do silnika, które znajdziesz w tej kategorii – serdecznie zapraszamy.

Płukanki do silnika – co to?

Płukanki do silników są specjalnymi preparatami, które służą do usuwania zanieczyszczeń gromadzących się we wnętrzu układu napędowego, w tym m.in. nagaru, szlamu, sadzy czy osadu. Dodatki te stosuje się bezpośrednio przed wymianą oleju, stąd też warto użyć ich chociaż raz do roku, co pozwoli zachować jednostkę w czystości i zagwarantuje jej wydajną i bezawaryjną pracę przez cały sezon.

Po co stosuje się płukanki do silników?

Środek do płukania silnika w postaci płukanki – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystywany jest do przepłukania jednostki napędowej. Dlaczego to jest takie ważne? Należy mieć świadomość, że nadmiar zanieczyszczeń osadzających się głównie w rowkach pierścieni tłokowych, kanalikach wału czy turbosprężarce skutkuje ograniczeniem ilości przepływającego oleju. To z kolei jest bezpośrednim zagrożeniem dla silnika i może wiązać się z poważnymi i kosztownymi awariami, których można było uniknąć np. poprzez regularne wykorzystanie wspomnianych płukanek do silnika.

Kiedy warto stosować środki do płukania silnika?

Dodatek do płukania silnika jak zostało wspomniane, wlewany jest przed okresową wymianą oleju – dlatego też właśnie wtedy najlepiej sięgnąć po płukankę. Warto jednak mieć na uwadze, że nie powinien być to jedyny wyznacznik regularności wlewania preparatu. To kiedy zdecydować się na użycie preparatu zależy również od określonych sytuacji, w tym np. po zakupie używanego auta czy w czasie płukania układu olejowego po awarii uszczelki.

Czy dodatki do płukania są bezpieczne dla silnika?

Płukanki do silników są mieszaninami starannie dobranych składników aktywnych o silnym działaniu oczyszczającym. Pomimo tego, że w składzie tych preparatów znajdują się środki czyszczące w skoncentrowanej formie oraz substancje chemiczne, warto wiedzieć, że nie stanowią one zagrożenia dla układu napędowego – wliczając w to również tak wrażliwe elementy jak np. uszczelki. Co więcej, środki do płukania silnika nie wpływają negatywnie również na układ smarowania. Dlatego też mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w samochodach o niskich, jak i wysokich przebiegach.

Jaką płukankę wybrać do silnika benzynowego i diesla?

Chcąc zapewnić bezawaryjną pracę układu napędowego i skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z wnętrza silnika, nie warto stawiać na półśrodki. Zdecydowanie lepszym i rozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup płynów do płukania o wyrobionej renomie. Na dbamtomam.pl masz okazję wybierać spośród innowacyjnych płukanek pochodzących od cenionych na rynku motoryzacyjnym producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość oferowanych produktów. W asortymencie znajdziesz środki do płukania silników od takich firm jak m.in. TEC 2000, XADO czy IPONE.

Jaka płukanka do silnika okaże się najlepsza? To zależy przede wszystkim od tego, czego oczekujesz, a także od posiadanej jednostki napędowej. W ofercie naszego sklepu dostępne są płukanki do silników benzynowych i dieslowych. Poniżej parę polecanych środków do czyszczenia układu napędowego, na które warto zwrócić uwagę.

Płukanka do silnika benzynowego – Engine Flush

TEC 2000 Engine Flush to innowacyjna płukanka, która cieszy się ogromnym zaufaniem nie tylko wśród kierowców, ale również profesjonalnych warsztatów samochodowych. Preparat znany ze swojej skuteczności – doskonale rozchodzi się po całym układzie, dokładnie pozbywając się zanieczyszczeń z najdalszych zakamarków silnika, w tym m.in. z rowków pierścieni tłokowych, kanalików wału czy popychaczy zaworowych. Regularne stosowanie płynu do płukania Engine Flush poprawi kompresję, zredukuje spalanie oleju, a także przywróci optymalne parametry silnika.

Są 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Aktywne filtry

Marka: TEC-2000

TEC 2000 Zestaw 8 mm + TEC 2000 Diesel Injector Cleaner + Engine Flush

Zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy diesla TEC-2000 i płukanka silnika Norma EN ISO 9002 – model zapewnienia jakości podczas produkcji. Zestaw 8 mm do instalacji preparatu czyszczącego wtryski Diesel, oraz Płukanie silnika. Usuwa osad, nagar, sadze, dokładnie usuwa zużyty olej.

Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku