Dopasuj części i akcesoria do swojego samochodu

Cena

Cena

 • 69,00 zł - 400,00 zł

Marka

Marka

Pojemność

Pojemność

Zobacz blog

Do oleju silnikowego

Do oleju silnikowego

W tej kategorii znajdują się dodatki do oleju silnikowego najwyższej jakości, dzięki którym masz szansę polepszyć kondycję jednostki napędowej bez ponoszenia dużych kosztów. Poznaj bliżej naszą ofertę i wybierz produkt, który spełni wszystkie Twoje wymagania – serdecznie zapraszamy.

Dodatki do oleju silnikowego – czym są?

Dodatki do oleju silnikowego są preparatami, które pomagają utrzymać układ napędowy w dobrej kondycji. Są to uniwersalne środki o wielu dobroczynnych właściwościach dla poszczególnych podzespołów silnikowych. Dodatki wzbogacają pierwotną formułę oleju, poprawiając tym samym jego właściwości ochronne dla silnika. Regularne stosowanie takich preparatów może przyczynić się do polepszenia osiągów, a także wydłużenia żywotności jednostki napędowej.

W jakim celu stosuje się dodatki do oleju silnikowego?

Preparaty w postaci dodatków do oleju silnikowego wykorzystywane są głównie do zmniejszenia tarcia pomiędzy ruchomymi elementami silnika, a także ochrony jednostki napędowej przed gromadzącymi się zanieczyszczeniami. Stosowanie takich środków pozwala odpowiednio zakonserwować podzespoły silnikowe, co skutkuje dłuższą żywotnością i bezawaryjną jazdą na długi czas.

Kiedy warto stosować dodatki do oleju silnikowego?

Można śmiało powiedzieć, że dodatki do oleju napędowego odpowiadają za poprawną pracę jednostki napędowej. Polecane są one do użytku zarówno w samochodach o dużym, jak i niskim przebiegu. Mogą one stanowić jedynie uzupełnienie czynności pielęgnacyjnych jak np. wymiana oleju, jak i ostateczność przed demontażem poszczególnych elementów silnikowych. Kiedy warto sięgnąć po dodatki do oleju? W takich momentach jak m.in.:

 • wyczuwalny spadek mocy samochodu,

 • nadmierne dymienie z rury wydechowe,

 • nadmierny hałas.

Jakie wyróżniamy dodatki do oleju silnikowego?

Dodatki do oleju silnikowego to specjalna grupa preparatów, które występują w różnych formach i przeznaczeniu. Ze względu na swoje właściwości można je podzielić na:

 • uszlachetniacze – preparaty tego typu nazywane są również ceramizerami; polepszają poszczególne właściwości oleju silnikowego, a także zapewniają ochronę silnikowi,

 • uszczelniacze – dodatki w tej postaci likwidują wycieki oleju silnikowego poprzez uszczelnienie silnika,

 • płukanki – są to środki, które stosuje się bezpośrednio przed wymianą oleju silnikowego; płukanki służą do oczyszczenia układu z gromadzących się w nim zanieczyszczeń, w tym m.in. nagaru, osadu czy sadzy,

 • regeneratory – zasada działania tych preparatów podobna jest do uszlachetniaczy, z tym że dodatkowo regenerują również wszelkiego typu uszczelnienia i uszczelki.

Dodatki do oleju silnikowego dla diesla i benzyny – dbamtomam.pl

W asortymencie sklepu internetowego dbamtomam.pl znajdziesz najwyższej jakości dodatki do olejów silnikowych, wśród których znajdują się preparaty od cenionych w branży producentów takich jak TEC 2000. Oferta środków uszlachetniających i czyszczących skierowana jest zarówno dla kierowców posiadających samochody benzynowe, jak i posiadaczy diesli. Na stronie znajdziesz takie dodatki do olejów jak m.in.:

 • Oil Booster – dodatek do oleju, który zmniejsza zużycie płynu oraz zwiększa film olejowy, co z kolei przekłada się na zmniejszenie tarcia i tym samym – wydłużenie żywotności jednostki napędowej; środek bogaty w dodatki przeciwzużyciowe, przeciwutleniające, przeciwzatarciowe, dyspersyjne czy obniżające temperaturę krzepnięcia i pienienia się oleju,

 • Diesel Incjector Cleaner – dodatek do oleju w silnikach wysokoprężnych, który przeznaczony jest do czyszczenia wtrysków; wielofunkcyjny środek, który m.in. dokładnie czyści wtryskiwacze, ułatwia zimnych rozruch silnika, redukuje czarny dym, zwiększa moc silnika, przedłuża żywotność pompy paliwowej oraz wtryskiwaczy,

 • Engine Flush – innowacyjna płukanka silnika przeznaczona do jednostek benzynowych; preparat o silnym działaniu pozwala skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, które osadzają się w rowkach pierścieni tłokowych, kanalikach wału czy popychaczach zaworowych; płukanka poradzi sobie z nagarem, sadzą, osadami, a także zużytym olejem.

Poznaj bliżej te i inne dostępne w tej kategorii preparaty do oleju silnikowego. W asortymencie znajdują się są również m.in. dodatki ceramiczne do oleju – polecamy je przetestować! Serdecznie zapraszamy każdego kierowcę, któremu zależy na wydajnej i bezpiecznej pracy jednostki napędowej przez cały rok. Zachęcamy do składania zamówień i życzymy udan

Są 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: CS-D

Marka: Ceramizator

CERAMIZATOR CS-D do Silników DIESLA

CERAMIZATOR DO SILNIKÓW DIESLA zmniejsza zużycia paliwa zmniejsza straty oleju wyrównuje pracę silnika zwiększa kompresję w cylindrach regeneruje i zabezpiecza silnik przed zużyciem znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii i łączących się z tym kosztownych napraw poprawia osiągi wycisza pracę silnika ułatwia rozruch "zimnego silnika"

Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku