Dopasuj części i akcesoria do swojego samochodu

Cena

Cena

  • 46,00 zł - 260,00 zł

Lepkość

Lepkość

Pojemność

Pojemność

Klasyfikacja jakościowa

Klasyfikacja jakościowa

Specyfikacja producenta

Specyfikacja producenta

Zobacz blog

Oleje ceramiczne

Oleje ceramiczne

Ceramiczne oleje silnikowe – cechy charakterystyczne

Olej ceramiczny do silnika to preparat najnowszej generacji. Oleje silnikowe ceramiczne to syntetyczne środki, które dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii pozwalają osiągać najlepszą wydajność pojazdu. Połączenie baz olejowych i dodatków z komponentami nanoceramicznymi sprawia, że oleje ceramiczne tworzą na częściach silnika powłokę ochronną, która skutecznie je zabezpiecza.

Różnica między olejami ceramicznymi a klasycznymi

Główną różnicą między olejami ceramicznymi a tradycyjnymi jest obecność komponentów ceramicznych w składzie tych pierwszych. Ta nowoczesna technologia powstała z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa i ochronie silnika nawet podczas znacznych obciążeń. Wykazują one istotnie lepsze właściwości smarne niż klasyczne oleje silnikowe. Olej ceramiczny może znacznie zmniejszyć zużycie paliwa, co powoduje oszczędności i minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko.

Zalety ceramicznych olejów silnikowych

Najważniejszą zaletą olejów ceramicznych jest ich skuteczność w zmniejszaniu tarcia w silniku. Pozwala to wydłużyć żywotność jednostki napędowej i wszystkich jej podzespołów. Ponadto, technologia nanokomponentów pozwala na odnowienie zużytych powierzchni metalu poprzez pokrycie ich wytrzymałą warstwą metalo-ceramiki.

Do jakich silników można stosować oleje ceramiczne?

Olej silnikowy ceramiczny stosować można zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Sprawdza się także w nowoczesnych jednostkach napędowych wyposażonych w filtr cząstek stałych. Jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku mocno wysłużonych, starszych silników, które wymagają szczególnej ochrony.

Rodzaje olejów ceramicznych

Rodzaje olejów ceramicznych oznacza się w taki sam sposób, jak w przypadku tradycyjnych olejów. Przykładowo, ich lepkość określa się za pomocą skali SAE. Oznaczenia mają formę liczby, litery i drugiej liczby, np. 5W30, 10W40, 20W50. Pierwsza liczba wskazuje dolną granicę temperatury, w jakiej olej silnikowy zachowuje swoje właściwości. Liczba po literze natomiast określa maksymalną temperaturę pracy, w której olej jest wystarczająco gęsty.

Oleje ceramiczne 5W30

Olej ceramiczny o oznaczeniu 5W30 świetnie sprawdza się w zimnym klimacie. Zapewnia bezproblemowy start silnika nawet w temperaturze -30 stopni Celsjusza. Jest to olej całoroczny i powszechnie stosowany w umiarkowanym klimacie. Zapewnia znacznie niższą emisję spalin niż tradycyjne oleje. Lepkość 5W30 jest zalecana w wielu współcześnie produkowanych pojazdach.

Oleje ceramiczne 5W50

Olej ceramiczny 5W50 jest przystosowany do pracy w ekstremalnie wysokich temperaturach. Dzięki temu świetnie sprawdza się w intensywnie eksploatowanych silnikach pojazdów sportowych poruszających się z dużą prędkością. Właściwości cząsteczek nanoceramiki pozwalają poprawić sprawność techniczną i osiągać lepsze wyniki podczas jazdy.

Oleje ceramiczne 5W40

Całkowicie syntetyczny olej 5W40 sprawdza się świetnie w silnikach z systemem START STOP, a także tych z układami paliwowymi LPG. Niektóre produkty tego typu mogą być stosowane w trybie wydłużonych interwałów wymiany oleju. Umożliwia to znacznie rzadsze zalewanie silnika nowym olejem. Takie preparaty posiadają oznaczenie LongLife.

Oleje ceramiczne 10W40

Oleje ceramiczne 10W40 zapewniają szybki i sprawny rozruch silnika nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, sięgających do -25 stopni. Zalecany jest szczególnie w pojazdach z silnikami napędzanymi LPG. Jest to olej całoroczny, oparty na technologii syntetycznej.

Oleje ceramiczne Mihel

Oleje ceramiczne Mihel powstają z użyciem innowacyjnych technologii, które poprawiają osiągi silnika i wydłużają jego żywotność. Produkty takie, jak Mihel Ceramic Oil 9600 minimalizują współczynniki tarcia, pozwalając na zwiększenie wydajności pojazdu. Ponadto, olej ceramiczny Mihel tworzy wyjątkowo trwały film olejowy na wszystkich częściach układu napędowego. Zabezpiecza je to przed ścieraniem się oraz korozją.

Oleje ceramiczne – cena

Ponieważ oleje ceramiczne powstają z użyciem nowoczesnych technologii, ich cena jest wyższa niż w przypadku klasycznych olejów samochodowych. Jednak inwestycja w taki preparat na dłuższą metę jest bardziej opłacalna. Pozwala ona uniknąć wydatków związanych z naprawą silnika i znacznie zmniejsza spalanie, co przekłada się na oszczędności przy każdym tankowaniu. Warto więc rozważyć zakup oleju ceramicznego.

Opinie o ceramicznych olejach silnikowych

Wielu kierowców, którzy wypróbowali olej ceramiczny do silnika, opinie swoje publikuje na forach internetowych. Choć niektórzy nie zauważają znacznej poprawy, większość wskazuje na cichszą pracę silnika i niższe spalanie niż w przypadku tradycyjnych olejów samochodowych. Niektórzy obserwują także wolniejsze zużywanie się ceramicznego oleju.

Powiązane wpisy blogowe:

Ranking Olejów 5w40 2021 – Top 5 najlepszych olejów silnikowych 5w40

Jaki olej do silnika benzynowego? Podpowiadamy, jak dobrze wybrać!

Oleje long life – poznaj je bliżej

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Ranking olejów 5w30 2021 – top 5 najlepszych olejów silnikowych 5w30

Ile oleju wlać do silnika?

Ile kosztuje wymiana oleju w samochodzie – cena wymiany oleju

Co ile wymiana oleju silnikowego – jak często trzeba wymieniać olej samochodowy?

Oznaczenie oleju silnikowego – jak czytać?

Mineralne, syntetyczne, półsyntetyczne – poznaj rodzaje olejów silnikowych

Olej 5w30 vs olej 5w40 - jaki olej wybrać?

Czy można mieszać oleje silnikowe?

Są 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku