Ranking olejów 5W40 2022 – TOP 5 najlepszych olejów silnikowych 5W40

Poszukujesz wysokiej jakości oleju 5W40 do swojego samochodu? Nie wiesz, na jaką formulację się zdecydować, aby zapewnić odpowiedni stopień ochrony jednostce napędowej? W takim razie jesteś w dobrym miejscu. Zobacz przygotowany przez redakcję dbamtomam.pl ranking olejów silnikowych 5W40, który ułatwi Ci dobór formulacji gwarantującej wydajną i bezpieczną pracę silnika przez cały rok – zapraszamy!

Ranking olejów silnikowych 5W40 2022 – dla łatwiejszego wyboru

Dzisiejszy ranking olejów 5W40 jest odpowiedzią na potrzeby kierowców, którzy szukają sprawdzonej formulacji gwarantującej maksymalną ochronę silnikowi przed zużyciem, zanieczyszczeniem czy przegrzaniem. Wybór nie może być przypadkowy – olej silnikowy powinien być dopasowany do preferowanego stylu jazdy, warunków, w jakich porusza się na co dzień pojazd, a także typu silnika. Kupno właściwego środka smarnego często nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, stąd też chcąc wybrać odpowiednią formulację, warto wesprzeć się rankingiem olejów, w którym zestawione zostały płyny cieszące się pozytywnymi opiniami w branży.

Co należy wiedzieć o rankingu olejów 5W40?

W dzisiejszym rankingu zestawiliśmy oleje silnikowe o klasie lepkości 5W40. Są to formulacje wielosezonowe, które świetnie zachowują swoje właściwości zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. O tym mówią nam konkretne człony zapisu:

  • 5W odnosi się do zimowej klasy lepkości; oznacza on tyle, że olej zachowuje płynność nawet w czasie wysokich mrozów, bo do nawet -30°C,
  • 40 odnosi się do letniej klasy lepkości; cyfra ta z kolei informuje o tym, że formulacja nie staje się zbyt rzadka w czasie pracy w ekstremalnie wysokich temperaturach.

-> SPRAWDŹ TAKŻE ARTYKUŁ: Ranking olejów 5W30 2022 – TOP 5 najlepszych olejów silnikowych 5W30

Najlepsze oleje silnikowe 5W40 w 2022 – dbamtomam.pl

W dzisiejszym rankingu umieściliśmy 5 wysokiej jakości olejów silnikowych o oznaczeniu 5W40, które łączy nie tylko ta sama klasa lepkości, ale również najwyższa jakość.

1 miejsce w rankingu - MIHEL CERAMIC OIL 7900 5W40

Naszą listę otwiera innowacyjny olej silnikowy MIHEL CERAMIC OIL 7900 5W40. Jest to formulacja nowej generacji, w której zawarte są cząsteczki nano ceramiki gwarantujące najwyższy stopień czystości i ochrony silnikowi. Wyjątkowa formuła chroni układ przed zużyciem w czasie wysokich obciążeń, skutecznie pozbywa się zanieczyszczeń i zabezpiecza jednostkę napędową przed korozją. MIHEL CERAMIC OIL 7900 to w 100% syntetyczny olej, który bez problemu można stosować przez cały rok. Może być wykorzystywany zarówno w przypadku silników benzynowych, jak i Diesla. Polecany do użytku w konstrukcjach z systemem START-STOP oraz silników z instalacją LPG/CNG.

olej silnikowy MIHEL CERAMIC OIL 7900 5W40

Całoroczny, syntetyczny olej silnikowy MIHEL CERAMIC OIL 7900 5W40

2 miejsce w rankingu - MILLERS XF LONGLIFE 5W40

Drugie miejsce w dzisiejszym zestawieniu przypadło olejowi MILLERS XF LONGLIFE 5W40. Syntetyczna formulacja zapewniająca maksymalną ochronę silnika, a także zminimalizowanie zużycia paliwa. Płyn doskonale zachowuje odpowiednią lepkość i gęstość w ekstremalnych warunkach, zapewniając wydajną pracę jednostki przez cały sezon – zarówno w czasie silnych mrozów, jak i upałów. Olej syntetyczny MILLERS XF LONGLIFE to uniwersalny płyn pasujący do pojazdów benzynowych i dieslowych. Może być stosowany w konstrukcjach wyposażonych w pompowtryskiwacze czy filtry cząstek stałych (DPF).

3 miejsce w rankingu - MILLERS TRIDENT LONGLIFE 5W40

Ostatnie miejsce na podium należy do oleju silnikowego MILLERS TRIDENT LONGLIFE 5W40. Syntetyczna, wielosezonowa i uniwersalna mieszanina najwyższej jakości, która powstała po to, aby zredukować użycie paliwa, a także zapewnić najwyższą wydajność silnikom benzynowym i dieslowym najnowszej generacji. Formulacja o znakomitych właściwościach ochronnych dla jednostki napędowej – chroni przed tarciem, przegrzaniem i zanieczyszczeniami, skutecznie wydłużając żywotność silnika. Olej silnikowy polecany szczególnie do pojazdów ze zmiennymi okresami przeglądów i tych, które wymagają użycia płynów podnoszących wydajność paliwa.

4 miejsce w rankingu - XADO ATOMIC OIL SM/CF C3 5W40

XADO ATOMIC OIL SM/CF C3 5W40 to nowoczesny syntetyczny olej silnikowy o unikalnych właściwościach eksploatacyjnych, który przeznaczony jest do użytku w wysilonych silnikach wyposażonych w turbosprężarkę, intercooler czy też instalację gazową. Zaprojektowany w technologii „mid SAPS” z najwyższej jakości syntetycznych baz olejowych, które swoimi właściwościami przewyższają wymagania czołowych producentów pojazdów. Doskonale zabezpiecza silnik, zapewnia stabilny film olejowy, wydłuża żywotność układu, w tym katalizatorów i filtrów sadzy i utrzymuje jednostkę w idealnej czystości na długi czas.

5 miejsce w rankingu - QUALITIUM POWER 5W40

Dzisiejszą listę zamyka syntetyczny olej silnikowy QUALITIUM POWER 5W40, który przeznaczony jest do użytku w autach osobowych i lekkich dostawczych. Zapewnia doskonałą ochronę filtrom cząstek stałych, przedłużając ich żywotność przez redukcję zalegania zanieczyszczeń. Poprawia osiągi silnika w skrajnie niskich i wysokich temperaturach i zachowuje układ w czystości. Formulacja uniwersalna – pasuje do silników o zapłonie iskrowym i wysokoprężnych.

-> BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ ARTYKUŁ: Olej 5W30 vs olej 5W40 - jaki olej wybrać?

Na co zwracać uwagę przy kupnie oleju 5W40?

Ranking olejów silnikowych 5W40 jest po to, aby pomóc w wyborze odpowiedniego środka smarnego. Warto jednak pamiętać, żeby przed zakupem dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta pojazdu dotyczącego używania konkretnego oleju, a także przeanalizować skład i poszczególne właściwości formulacji.

Zobacz też:

Ranking olejów 5W30 2022 – TOP 5 najlepszych olejów silnikowych 5W30

Ranking olejów 5W40 2022 – TOP 5 najlepszych olejów silnikowych 5W40

Woda w oleju silnikowym – jak ją usunąć?

Za mało płynu hamulcowego? Objawy jego braku i zużycia

Za wysoki poziom oleju w silniku – przyczyny i skutki jazdy z nadwyżką środka smarnego

Przyczyny wysokiego zużycia oleju silnikowego

Śledź nas na Facebooku