Dopasuj części i akcesoria do swojego samochodu

Cena

Cena

  • 25,00 zł - 103,00 zł

Marka

Marka

Pojemność

Pojemność

Zobacz blog

Rewitalizanty

Rewitalizanty

Zarówno silnik, jak i skrzynia biegów to podzespoły, które z czasem tracą swoją sprawność, co jest spowodowane zużyciem poszczególnych podzespołów układu. Aby jednak cieszyć się na dłużej wydajną pracą samochodu, motocykla czy innego pojazdu, warto stosować specjalne środki, które przywrócą ich optymalne parametry pracy. Czymś takim są dostępne w ofercie dbamtomam.pl rewitalizanty. Sprawdź ofertę i poznaj je bliżej – zapraszamy!

Rewitalizanty – czym są?

Rewitalizant jest środkiem chemicznym, który powstał po to, aby przywrócić życie jednostce napędowej lub skrzyni biegów. Środki tego typu cechują się doskonałymi właściwościami ochronnymi i naprawczymi, co przekłada się na lepszą wydajność pracy maszyny, a także zwiększenie żywotności układu napędowego. Rewitalizanty mają prostą zasadę działania – po dolaniu tworzą warstwę ochronną na powierzchniach elementów ruchomych, czyli tych, które są narażone na tarcie.

Rewitalizanty bazują na specjalnej mieszance substancji, które w określonych warunkach, w tym głównie w przypadku obecności wysokiej temperatury i ciśnienia, tworzą na powierzchni elementów trących stopy, które są zbliżone właściwościami do węglików metali. Następnie poprzez wykorzystanie mikroskopijnych drobinek metalu znajdujących się w każdym oleju silnikowym, rozchodzą się do najbardziej zużytych miejsc, gdzie pod wpływem silnego tarcia tworzą mocne warstwy ochronne.

Po co stosuje się rewitalizanty?

Rewitalizanty do silników i skrzyni biegów polecane są dla kierowców, którzy chcą zadbać o dobrą kondycję swojego pojazdu i oszczędzić sobie kosztownych wymian poszczególnych elementów układu napędowego. Środki te wykorzystuje się głównie po to, aby przywrócić sprawność układowi, co pozytywnie przekłada się na moc pojazdu. Co więcej, powłoka, o której wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, chroni podzespoły przed wczesnym zużyciem, a dodatkowo zwiększa odporność na specyficzne warunki pracy, przez co silnik czy skrzynia biegów mogą wydajnie pracować o wiele dłużej.

Stąd też można powiedzieć, że rewitalizanty do skrzyni biegów czy silnika są preparatami o wielu dobroczynnych właściwościach – z jednej strony przywrócą jednostkę do życia, a z drugiej zapewnią jej lepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, wydłużając tym samym jej żywotność.

Rewitalizanty do silnika – dbamtomam.pl

Na stronie sklepu internetowego dbamtomam.pl znajdziesz wysokiej jakości rewitalizanty do silników benzynowych i dieslowych, wśród których nie brakuje produktów od cenionej w branży motoryzacyjnej firmy MIHEL. 

Rewitalizanty do skrzyni biegów – oferta dbamtomam.pl

W kategorii nie brakuje również innowacyjnych rewitalizantów do skrzyni biegów – zarówno automatycznych, jak i manualnych. Podobnie jak w przypadku preparatów do silnika, tak i w tym wypadku sięgnęliśmy po sprawdzone na rynku środki konserwujące od MIHEL. Są to wysokiej klasy produkty przeznaczone do remontu układu, a także zapewnienia aktywnej ochrony przed zużyciem w wyniku stałej eksploatacji. Rewitalizanty do skrzyni biegów od MIHEL znane są ze swojej skuteczności, a także wielu korzyści, jakie niesie ich regularne stosowanie. Do niektórych zaliczyć można m.in.:

  • poprawę pracy synchronizatorów,

  • polepszenie właściwości smarnych oleju,

  • obniżenie wibracji,

  • polepszenie dokładności zmiany przełożeń,

  • i wiele innych.

Poznaj pełną ofertę już dziś i zadbaj o swój pojazd ze sprawdzonymi produktami. Serdecznie zapraszamy – dbamtomam.pl.

Są 20 produktów.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: CP-D

Marka: Ceramizator

CERAMIZATOR CP-D Uszlachetniacz do DIESLA

CERAMIZATOR CPD - USZLACHETNIACZ DO PALIWA I DIESLA redukuje emisję CO₂ przywraca moc i wyrównuje pracę silnika poprawia jakość i zmniejsza zużycia paliwa zabezpiecza części przed korozją chroni paliwa przed utlenianiem zwiększa osiągi jednostki napędowej łatwiejszy wtrysk, przepływ i spalanie paliwa wydłuża żywotność wtryskiwacza i pompy paliwa zapewnia...

Więcej
W magazynie

Indeks: CS-D

Marka: Ceramizator

CERAMIZATOR CS-D do Silników DIESLA

CERAMIZATOR DO SILNIKÓW DIESLA zmniejsza zużycia paliwa zmniejsza straty oleju wyrównuje pracę silnika zwiększa kompresję w cylindrach regeneruje i zabezpiecza silnik przed zużyciem znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii i łączących się z tym kosztownych napraw poprawia osiągi wycisza pracę silnika ułatwia rozruch "zimnego silnika"

Więcej
W magazynie

Indeks: CP-B

Marka: Ceramizator

CERAMIZATOR CP-B Uszlachetniacz do BENZYNY

CERAMIZATOR CPB - USZLACHETNIACZ DO PALIWA I BENZYNY redukuje emisji CO₂ przywraca moc i wyrównuje pracę silnika poprawia jakość i zmniejsza zużycie paliwa zabezpiecza części przed korozją chroni paliwo przed utlenianiem zwiększa osiągi jednostki napędowej łatwiejszy wtrysk, przepływ i spalanie paliwa wydłuża żywotność wtryskiwacza i pompy paliwa...

Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku