Oleje

Oleje 0W16 – poznaj je z bliska

Oleje silnikowe 0W16 są odpowiedzią na coraz to surowsze wymagania dotyczące redukcji zużycia paliwa. Czym się wyróżniają? Jakie mają właściwości? Do jakich silników są polecane? Na te oraz inne pytania odpowiedź poznasz w dalszej części dzisiejszego wpisu – zapraszamy.

remove_red_eye 198 odsłony

Normy olejów silnikowych do motocykli 4T – poznaj je wszystkie

Oleje do silnika motocyklowego 4T to formulacje, które przystosowane są do wysokich obrotów i obciążeń. Są to preparaty, w których drzemie ogromna moc. Co jednak określa ich jakość i przydatność dla konkretnej jednostki napędowej?

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 853 odsłony

Oleje silnikowe 15W50 do samochodu

Olej 15W50 to dosyć rzadko spotykany środek smarny, co nie oznacza, że jest lubryfikantem, po którego nie warto sięgać. Jakie ma zastosowanie? Kto powinien się na niego zdecydować? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się najważniejszych informacji o formulacjach z tym oznaczeniem – zapraszamy.

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 174 odsłony

Oleje silnikowe 10W30, czyli uniwersalne środki smarne dla każdego

Dowiedzieć się nieco informacji na temat olejów silnikowych 10W30, które znane są ze swojego szerokiego zastosowania w samochodach oraz różnego rodzaju maszynach. Co konkretnie oznacza ich zapis? Do jakich silników pasują?

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 160 odsłony

Oleje silnikowe 15W40 do samochodu

Choć przez ostatnie lata rynek motoryzacyjny został zdominowany przez oleje silnikowe syntetyczne i półsyntetyczne, warto wiedzieć, że producenci wciąż produkują mineralne środki smarne jak m.in. oleje 15W40

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 204 odsłony

Oleje silnikowe 0W40

Olej 0W40 to popularny środek smarny, po który chętnie sięgają kierowcy w naszym kraju i nie tylko. Czym się charakteryzuje i kto powinien się na nią zdecydować? Poznaj bliżej już dziś oleje silnikowe 0W40 i sprawdź, czy będą pasować również do silnika w Twoim samochodzie – zapraszamy.

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 129 odsłony

Oleje do silników dwusuwowych (2T): klasy, rodzaje, rola

ak wybrać formulację, by zapewnić swojej maszynie bezpieczeństwo i wydajność na długi czas? Najlepszym sposobem jest poznanie klas i typów olejów do silników dwusuwowych dostępnych na rynku.

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 528 odsłony

Oleje do amortyzatorów motocyklowych

Amortyzatory w motocyklach stanowią kluczowy element układu zawieszenia – odpowiadają one bowiem za m.in. tłumienie drgań czy stabilizację toru jazdy. W dzisiejszym wpisie porozmawiamy o oleju do lag motocyklowych.

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 308 odsłony

Oleje do filtrów powietrza – czym są i po co się je stosuje?

W dzisiejszym artykule przybliżymy charakterystykę tych środków i odpowiemy, dlaczego zdecydować się na ich zakup. Zapraszamy do lektury.

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 377 odsłony

Oleje motocyklowe w pigułce: charakterystyka, skład, klasa lepkości i nie tylko

Dobrze dobrane oleje motocyklowe to klucz do długowieczności układu i bezawaryjnej pracy przez wiele kilometrów. Co warto wiedzieć o tych formulacjach?

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 202 odsłony

Oleje do sportu, czyli jakie?

Sportowe jednostki napędowe wymagają szczególnej opieki, którą zapewnić mogą tylko wyselekcjonowane środki smarne o wyjątkowych właściwościach smarnych i ochronnych. Dowiedz się, jakie preparaty najlepiej sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 91 odsłony

Oleje przekładniowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Oleje przekładniowe, choć nie są tak dobrze kojarzone, jak np. oleje silnikowe, są formulacjami o dużym znaczeniu dla prawidłowej pracy samochodu, a konkretniej – skrzyni biegów. Co warto o nich wiedzieć? Tego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy.

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 419 odsłony

Olej 5W20 – co oznacza?

Olej silnikowy 5W20 jest używany przez wielu producentów samochodów w ramach pierwszego zalania. Co jeszcze warto wiedzieć o tej formulacji?

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 773 odsłony

Oleje 10W60: rozkład na czynniki pierwsze

W dzisiejszym wpisie na tapetę bierzemy oznakowanie 10W60 – co oznacza i czym charakteryzują się takie oleje?

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 249 odsłony

0W30 – co oznacza na oleju?

W sklepach internetowych i stacjonarnych można znaleźć wiele preparatów do silników, w tym olej 0W30. Co oznacza jego symbol? Zapraszamy do lektury!

perm_identity Redakcja Dbamtomam
remove_red_eye 348 odsłony

Śledź nas na Facebooku