Zobacz blog

TEC 2000 Preparat do czyszczenia układu dolotowego - Induction Cleaner

5060500720070

Induction Cleaner - czyszczenie układu dolotowego TEC-2000

BS EN ISO 9001. Regularne czyszczenie układu dolotowego pozwala utrzymać dolot w czystości i oczyści bezpośredni wtrysk paliwa.

Ilość
W magazynie

Wysyłka
24-72h (dni robocze)

Koszty dostawy
Paczkomat InPost: 10 zł
Kurier: 12,00 zł
Kurier Pobranie: 15 zł

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Opis

Zalecany do silników wysokoprężnych: TDI, CDI, BMW D, Ford TDCI
Zalecany do silników benzynowych: TFSI, TSI, FSI, GDI, CGI, DIT, THP, TCE

Sprawdź czy twój silnik jest na liście: Lista silników plik PDF (lista jeszcze nie jest kompletna) jeśli twój silnik znajduje się na liście, powinieneś regularnie czyścić kolektor dolotowy, aby nie dopuścić do zabrudzenia bezpośredniego wtrysku paliwa oraz kolektora dolotowego. Stosując regularnie preparat TEC-2000 Induction Cleaner obniżysz koszty eksploatacji, naprawy i czyszczenia elementów wrażliwych na zanieczyszczenia.

Stosowanie preparatu nie wymaga specjalistycznej wiedzy mechanicznej aby odpowiednio go zastosować.

Co to jest TEC-2000 Induction Cleaner

TEC-2000 Induction Cleaner to mieszanina różnych silnych substancji rozpuszczających z niewielką ilością substancji smarujących. Zawiera również emulgator, dzięki czemu, części z których zanieczyszczenia zostały rozpuszczone środkiem TEC-2000 Induction Cleaner, można zmyć strumieniem wody. Dzięki temu elementy dłużej pozostaną w bez ponownych zanieczyszczeń. Preparat został przetestowany i wypróbowany przez wiele warsztatów, które zamawiają go regularnie.

Jak działa TEC-2000 Induction Cleaner?

Czyści elementy układu dolotowego (w silnikach zasilanych olejem napędowym i benzyną), które zostały zanieczyszczone na skutek gromadzeniem się osadów ze spalin. Jest to często powodowane przez zawór recyrkulacji spalin (EGR), który wprowadza ponownie gazy spalinowe do układu dolotowego silnika. Ekstremalna skuteczność działania produktu TEC-2000 Induction Cleaner pozwala utrzymywać w czystość te elementy bez konieczności ich pracochłonnego demontażu w celu czyszczenia.
Z czasem wszystkie układy dolotowe i części układu EGR ulegają zabrudzeniu, lecz niektóre pojazdy są bardziej podatne na tego typu zabrudzenia /link/. Zazwyczaj wynika to z sposobu ich użytkowania lub z powodu nieodpowiedniej konstrukcji silnika.

Najczęściej uszkodzeniu ulegają części które można czyścić za pomocą TEC-2000 Induction Cleaner, są to: turbosprężarki (zwłaszcza wyposażone w łopatki o zmiennej geometrii), całe kolektory dolotowe, zawory EGR, obudowy przepustnic, zawory sterujące powietrzem dolotowym (klapy) i ich silniki sterujące, zawory upustowe turbosprężarek, a także gaźniki itp.

Większość z tych części można wyczyścić na samochodzie bez konieczności demontażu osprzętu. Dzięki temu czyszczenie będzie mniej pracochłonne i bardziej opłacalne, pozwoli to uchronić właściciela przed wymianą drogich części na nowe, dlatego jest to być bardziej opłacalne zarówno dla warsztatów i użytkowników pojazdów.
Jest to również sposób na wykonanie naprawy bez konieczności zamawiania i dopasowywania nowych części- tj. znacznie szybciej.

Jak używać TEC-2000 Induction Cleaner

TEC-2000 Induction Cleaner należy aplikować w niewielkich ilościach, krótkimi seriami, skierowanymi w stronę zanieczyszczonych części. Po aplikacji, czyszczone elementy należy pozostawić na chwilę, do momentu ich namoczenia, a następnie ponownie spryskać niewielką ilością preparatu. W niektórych przypadkach, gdy widoczne jest ekstremalne zanieczyszczenie, części powinny być przykryte lub „uszczelnione” (na przykład papierowym ręcznikiem lub kawałkiem materiału), po zalaniu preparatem i pozostawione w tym stanie na kilka godzin przed kontynuowaniem czyszczenia.

TEC-2000 Induction Cleaner jest preparatem wyjątkowo łatwopalny. Bądź tego świadomy i nie rozpylaj go w pobliżu źródeł ognia lub na gorących powierzchniach metalowych.

 

 

 

Szczegóły produktu
5060500720070
1 inny produkt w tej samej kategorii:
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Śledź nas na Facebooku