Gąbka czy futro polerskie – co wybrać?

Kierowcy, dla których wygląd samochodu jest szczególnie ważny, często rozglądają się za specjalnymi akcesoriami polerskimi, dzięki którym mogą przywrócić karoserii nienaganny wygląd, pozbywając się m.in. powstałych na lakierze rys. Jednymi z najpopularniejszych produktów tego typu są gąbki i futra polerskie. Kiedy po nie sięgnąć? Co jest lepsze – gąbka czy futro do polerowania?

Polerowanie samochodu – sposób na przywrócenie pięknego wygląd karoserii

Żadnego użytkownika pojazdu nie może dziwić, że z czasem kondycja karoserii się pogarsza. Na lakierze bowiem gromadzą się tysiące mikrozarysowań, odpryski, pyłki i inne zanieczyszczenia – wszystko to za sprawą warunków atmosferycznych, a także codziennej eksploatacji samochodu. Jak poprawić wygląd nadwozia? Odpowiedzią na to jest polerowanie.

Gąbka polerska czy futro polerskie? Wybór należy do Ciebie

Jednym z podstawowych dylematów wśród osób, które chcą zabrać się do wypolerowania swojego samochodu, jest to, czy sięgnąć po gąbkę polerską, czy futro polerskie. A może wybrać jedno i drugie? Co ważne: należy mieć świadomość, że akcesoria te różnią się od siebie strukturą, a także przeznaczeniem. Co to oznacza w praktyce?

Gąbka polerska – idealna dla nowych lakierów

Gąbki polerskie polecane są najczęściej do polerowania oraz nabłyszczania nowych lakierów. Na rynku znajdziesz akcesoria o różnej twardości (miękkie, średnie, średnio-twarde, twarde, super twarde) i wielkości, dzięki czemu łatwiej dopasujesz je do swoich aktualnych potrzeb. Kiedy sięgnąć po konkretny rodzaj?

  • Miękkie gąbki doskonale sprawdzą się do ręcznej aplikacji past czy mleczek.
  • Średnio-twarde modele świetnie radzą sobie z mniejszymi i nieco głębszymi rysami, pozbywając się przy tym niechcianego efektu zmatowienia lakieru.
  • Twarde gąbki polerskie polecane są do użytku z pastami polerskimi o wysokim stopniu ścieralności. Stanowią dobry wybór dla kierowców, którzy chcą pozbyć się dobrze widocznych, głębokich rys.

Futro polerskie do usuwania głębszych rys i nie tylko

Jeśli chodzi o futra polerskie, to warto wiedzieć, że co do zasady zapewniają mocniejsze efekty, stąd też polecane są polerowania nieco starszych pojazdów, w których na lakierze zdążyły pojawić się już mocniejsze i głębsze rysy. Akcesoria te sprawdzą się również w czasie korekty lakieru. Co ważne – dzięki futrom polerskim można usunąć wszelkiego rodzaju zarysowania bez konieczności stosowania materiału ściernego. Potrzebna będzie Ci również wysokiej jakości chemia samochodowa – niezbędne preparaty znajdziesz na stronie Dbamtomam.

Zobacz także:

Jak wybrać dobrą pastę polerską i kiedy po nią sięgnąć?

Pędzelki detailingowe – co warto o nich wiedzieć?

Ręczniki i mikrofibra do samochodu – czy warto je kupić?

Zapachy samochodowe – poznaj najpopularniejsze rodzaje odświeżaczy do auta

Śledź nas na Facebooku