Jak wybrać dobrą pastę polerską i kiedy po nią sięgnąć?

Lśniący, pozbawiony rys lakier to marzenie każdego kierowcy. Niestety, ciągłe użytkowanie pojazdu wiąże się z powstawaniem różnych ubytków. Na szczęście doprowadzenie karoserii do idealnego stanu nie musi wiązać się z dużymi wydatkami i oddaniem samochodu do profesjonalnego warsztatu. Jest to możliwe dzięki pastom polerskim, które od jakiegoś czasu są coraz popularniejsze wśród kierowców chcących doprowadzić swój pojazd do świetności na własną rękę. Kiedy się na nie zdecydować? Jaką pastę polerską wybrać? 

Pasta polerska do lakieru samochodowego – pożegnaj się z rysami

Pasta polerska do auta to uniwersalny preparat, po który powinien sięgnąć każdy początkujący miłośnik detailingu. Środek ten bowiem pozwala w szybki sposób odświeżyć lakier, a także pozbyć się z niego rys o różnej głębokości. Pasta w połączeniu z padami polerskimi pozwala pozbyć się tak naprawdę każdego zarysowania, wygładzając przy tym powierzchnię lakieru.

Wysokiej jakości profesjonalna pasta polerska pozwala przygotować karoserię m.in. do nałożenia wosku czy powłok ochronnych. I takie właśnie preparaty znajdziesz w tej kategorii – skuteczne, bezpieczne dla lakieru i łatwe w aplikacji.

Pasta polerska do samochodu na rysy – delikatna czy agresywna?

Jaka pasta polerska okaże się najlepsza? To zależy od tego, o jakich rysach na karoserii jest mowa. Warto bowiem wiedzieć, że środki te występują w kilku odmianach – od delikatniejszych, po mocniejsze. W tym wypadku nie ma złotego środka, po jaki konkretny środek sięgnąć.

  • Dobra pasta polerska o delikatnym działaniu przeznaczona jest do polerowania najdrobniejszych zarysowań.
  • Agresywna pasta polerska z kolei świetnie sprawdzi się do głębszych rys.

Pasta polerska do lakieru – najpopularniejsze rodzaje 

Aby jeszcze lepiej zrozumieć, jaką pastę polerską do auta wybrać, warto zapoznać się z jeszcze dokładniejszym podziałem tychże preparatów. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele odmian tychże produktów, które różni m.in. siła cięcia. Na jej podstawie możemy stworzyć podział past jak: cuttingowa, wykończeniowa oraz tzw. one-step.

Pasta polerska cuttingowa

Pasta polerska grubościerna (cuttingowa) to preparat, który przeznaczony jest do usuwania głębokich rys znajdujących się na powierzchni lakieru. Warto po nią sięgać w momencie, gdy lakier w naszym samochodzie jest w kiepskiej kondycji i wymaga dużej ingerencji. 

Pasta polerska wykończeniowa

Wykończeniowa pasta polerska wykorzystywana jest do polerowania delikatnych zarysowań i hologramów. Zapewnia ona również doskonały połysk, niwelując jednocześnie najdrobniejsze porysowania. 

Pasta polerska one-step

Pasta polerska one-step stosowana jest do jednoetapowej korekty lakieru. Wykorzystanie tego typu preparatów to jeden z najszybszych sposobów na odświeżenie zarysowanej karoserii samochodu. 

Szukasz najlepszej jakości chemii samochodowej? Sprawdź ofertę sklepu Dbamtomam.

Zobacz także:

Gąbka czy futro polerskie – co wybrać?

Pędzelki detailingowe – co warto o nich wiedzieć?

Ręczniki i mikrofibra do samochodu – czy warto je kupić?

Zapachy samochodowe – poznaj najpopularniejsze rodzaje odświeżaczy do auta

Śledź nas na Facebooku