Ręczniki i mikrofibra do samochodu – czy warto je kupić?

Zarówno ręczniki, jak i ściereczki z mikrofibry do samochodu to podstawowe akcesoria pielęgnacyjne, dzięki którym możliwe jest zachowanie pojazdu w czystości. Dzięki swojemu wykonaniu posiadają świetne właściwości chłonne, osuszające oraz polerujące. Dlaczego warto sięgać po tego typu artykuły do pielęgnacji pojazdu? O tym w dalszej części wpisu.

Mikrofibra do samochodu – pielęgnacyjny „must-have”

Niezależnie od tego, czy mowa o samochodzie, motocyklu, czy innym rodzaju maszyny – stała eksploatacja wiążę się z zabrudzeniem nadwozia. Obojętne tutaj nie pozostają zarówno warunki atmosferyczne, jak i czynniki zewnętrzne – w wyniku ciągłego użytku pojazdu na lakierze zaczynają gromadzić się osady oraz drobne zarysowania. Chcąc, by lakier zachwycał blaskiem, należy pamiętać o regularnej pielęgnacji nadwozia. I w tym miejscu pojawiają się m.in. ręczniki do osuszania auta czy też rękawice i ściereczki z mikrofibry do auta – to właśnie one stanowią podstawowe akcesoria do czyszczenia karoserii.

Ręczniki i mikrofibra do auta – poznaj ich właściwości

Pod wieloma względami ręczniki do samochodu oraz rękawice czy ściereczki z mikrofibry są bardzo wartościowymi produktami. Wszystko to za sprawą swoich wyjątkowych właściwości, do których zaliczyć można przede wszystkim wysoką chłonność. Wystarczy raz przejechać, by z powierzchni karoserii odciągnąć krople wody czy też innego płynu. Co więcej, mikrofibra do auta nie pozostawia smug jak np. zwykły papier. Oprócz tego, że ręczniki i ściereczki świetnie wchłaniają wodę i nie tworzą zacieków, są również w pełni bezpieczne dla lakieru – ze względu na swoją delikatną strukturę nie rysują powierzchni

Ręczniki do osuszania, ściereczki z mikrofibry do auta, aplikatory do wosku i nie tylko, czyli w co warto się wyposażyć?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które różnią się od siebie wielkością, budową i przeznaczeniem. Przeglądając oferty sklepowe, można natknąć się na takie artykuły jak:

  • ściereczki z mikrofibry,
  • wielorazowe gąbki glinkowe,
  • rękawice z mikrofibry i glinkowe,
  • szmatki antystatyczne,
  • szmatki odtłuszczające,
  • ręczniki do osuszania samochodu.

Każdy artykuł tego typu zapewnia inne efekty, dlatego też chcąc kompleksowo zadbać o nienaganny wygląd pojazdu, warto wyposażyć w więcej niż jeden ręcznik, ściereczkę czy aplikator.

Zobacz także:

Gąbka czy futro polerskie – co wybrać?

Jak wybrać dobrą pastę polerską i kiedy po nią sięgnąć?

Pędzelki detailingowe – co warto o nich wiedzieć?

Zapachy samochodowe – poznaj najpopularniejsze rodzaje odświeżaczy do auta

Śledź nas na Facebooku