Zapachy samochodowe – poznaj najpopularniejsze rodzaje odświeżaczy do auta

Czysty i zadbany samochód to najlepsza wizytówka kierowcy. Warto pamiętać, że pielęgnacja pojazdu ważna jest nie tylko od strony karoserii, ale również we wnętrzu pojazdu. Chcąc podnieść komfort podróży, warto sięgnąć po zapach do samochodu, który uprzyjemni każdą trasę. W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze rodzaje odświeżaczy samochodowych – dowiedz się więcej na ich temat i przekonaj się, w ilu produktach obecnie możesz przebierać.

Zapach do samochodu – pachnące wnętrze o każdej porze

Zapachy samochodowe to gadżety, które odkąd są na rynku, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kierowców zarówno w Polsce, jak i innych krajach. Nie ma w tym nic absolutnie zaskakującego – odświeżacz w mgnieniu oka pozwala pozbyć się wszelkich przykrych woni z wnętrza, w tym zapachu papierosów, produktów spożywczych czy też klimatyzacji – zwłaszcza gdy w układzie nazbiera się pokaźna ilość grzybów (w takich wypadkach czuć specyficzny zapach pleśni). 

Dobrze dobrany zapach do auta uprzyjemni każdą podróż, sprawiając, że wnętrze będzie pachniało jak nowe, a w kabinie pojazdu będzie panował przyjemny nastrój.

Co więcej, niektóre zapachy samochodowe mogą działać również pobudzająco na kierowcę, dzięki czemu zachowa on czujność w czasie jazdy, co jest szczególnie ważne po zmroku, gdy wzrok jest zmęczony.

Zapachy samochodowe – poznaj ich rodzaje

Jak zapach do auta wybrać? Wybór jest naprawdę szeroki. 

  • Zawieszki zapachowe do samochodu – tego rodzaju odświeżacze uwalniają zapach w ciągły sposób. Doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą odświeżyć wnętrze auta na kilka tygodni – tyle z reguły utrzymuje się efekt. Zapach do auta w formie zawieszki wystarczy rozpakować i zawiesić np. na lusterku.
  • Zapachy samochodowe puszki – puszka to dla wielu osób najlepszy zapach do samochodu. Dlaczego? Ze względu na trwałość – puszki w dyskretny sposób uwalniają przyjemną woń nawet przez kilka miesięcy.
  • Perfumy do auta – ekskluzywny zapach do samochodu w perfumowanej formie wyróżnia się intensywnością i dość dużą trwałością.
  • Atomizery (odświeżacze w sprayu)  – odświeżacze do samochodu, które przydają się w nagłych przypadkach – wtedy, gdy chcemy szybko odświeżyć wnętrze np. pozbyć się zapachu papierosów. Dużą zaletą atomizerów jest fakt, że możemy ich używać wedle potrzeby, a także łatwo dostosowywać intensywność zapachu.
  • Zapachy do samochodu do kratki nawiewu – w przypadku tych odświeżaczy sprawa jest prosta – montuje się je na kratce nawiewowej. Rozwiązanie to polecane jest każdemu, kto chce sterować zapachem za pomocą powietrza.

Co wybrać, gdy odświeżacz do auta nie daje rady?

Zdarzają się sytuacje, w których nieprzyjemna woń jest tak intensywna, że nawet najlepszy odświeżacz samochodowy po prostu nie daje rady i pomimo zapachu wciąż odczuwalny jest smród. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po szampon do czyszczenia wnętrza pojazdu. Wyszorowanie tapicerki powinno pomóc odświeżyć kabinę, co w połączeniu ze wspomnianymi zawieszkami, puszkami lub perfumami zapewni przyjemną woń w czasie jazdy. Jeżeli jednak i to nie pomoże, swoją uwagę warto zwrócić ku specjalnym pochłaniaczom zapachów, które dobrze sobie radzą z m.in. dymem papierosowym, zapachem zwierząt czy stęchlizny.

Zobacz także:

Gąbka czy futro polerskie – co wybrać?

Jak wybrać dobrą pastę polerską i kiedy po nią sięgnąć?

Pędzelki detailingowe – co warto o nich wiedzieć?

Ręczniki i mikrofibra do samochodu – czy warto je kupić?

Zapachy samochodowe – poznaj najpopularniejsze rodzaje odświeżaczy do auta

Śledź nas na Facebooku