Chemia motocyklowa: pielęgnacja motocykla jako klucz do zachowania jednośladu w dobrej kondycji na długi czas

Dla każdego motocyklisty ważne powinno być to, aby posiadany jednoślad był zachowany w dobrej kondycji i wizualnie dobrze prezentował się przez cały sezon. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja maszyny za pomocą specjalnych preparatów. Regularne mycie za pomocą odpowiednik środków pozwoli zadbać o motocykl i przygotować go do pracy w każdych warunkach. Z pomocą przychodzi szeroko pojęta chemia motocyklowa, o której powinien pomyśleć każdy właściciel jednośladu. Jak pielęgnować maszynę, aby każdego dnia cieszyła oczy? O tym w dalszej części wpisu – zapraszamy!

Chemia motocyklowa – bez niej się nie obejdzie

Nie sztuką jest posiadać motocykl – sztuką jest utrzymanie go dobrym stanie przez cały rok – zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Ale jak to osiągnąć? Odpowiedzią jest chemia do motocykli, czyli preparaty pielęgnacyjne, dzięki którym jednoślad z jednej strony wydajnie popracuje, a z drugiej strony będzie lśnić i zachwycać swoim wyglądem o każdej porze.

Środki do pielęgnacji motocykla, o których warto pamiętać: smary

Na samym początku wspomnijmy o tym, jak wielką rolę dla prawidłowej pracy maszyny odgrywają różnego rodzaju chemiczne środki do konserwacji motocykla, które są polecane do użytku każdemu świadomemu motocykliście. W końcu każdy fan dwóch kółek lubi, jak jego jednoślad pracuje równo. Dlatego też absolutnym must-have są wysokiej jakości smary motocyklowe, które zapewniają optymalne smarowanie łańcuchowi, a także chronią go przed rdzą i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, wydłużając tym samym jego żywotność.

Środki do mycia motocykla: pielęgnacja, dzięki której maszyna zachwyca nienagannym wyglądem

Chemia motocyklowa to również środki do mycia motocykla, które pozwalają utrzymać maszynę w perfekcyjnej czystości. O jakich kosmetykach mowa? Motocykliści mogą sięgnąć m.in. po spraye czyszczące, które doskonale rozpuszczają pozostałości po starym oleju i świetnie odtłuszczają łańcuch, przywracając jednocześnie elastyczność uszczelnień gumowych. To jednak nie wszystko – szukając preparatów do pielęgnacji czyszczenia motocykla, warto wyposażyć się w środek do czyszczenia wnętrza kasku czy też kosmetyki do mycia wizjera i skorupy. Na rynku nie brakuje tego typu preparatów, które są znacznie lepszym rozwiązaniem, aniżeli płyn do szyb.

Środki do konserwacji i pielęgnacji motocykla i nie tylko, czyli w co jeszcze warto się wyposażyć?

Oprócz wyżej opisanych środków do pielęgnacji i ochrony motocykla warto również rozważyć zakup takich preparatów jak:

  • płukanka silnika,
  • płyn do chłodnic,
  • impregnat do odzieży i butów,
  • środek do prania tkanin,
  • środek ochronny przed wilgocią,
  • wosk matujący,
  • preparat do usuwania rys.

Zestaw kosmetyków do motocykla i chemii – nie stawiaj na półśrodki!

Niezależnie od tego, czy jest to preparat do czyszczenia motocykla, czy środek do smarowania łańcucha – każdy produkt powinien być gwarancją jakości. Robiąc zakupy, warto zaopatrzyć się u sprawdzonych dostawców, którzy dokładają wszelkich starań, aby ich produkty wyróżniały się wyjątkową wydajnością. Obecnie renomą cieszą się takie firmy jak MOTOREX czy IPONE.

Zobacz także:

Chemia motocyklowa: pielęgnacja motocykla jako klucz do zachowania jednośladu w dobrej kondycji na długi czas

Czy płukanie silnika jest bezpieczne?

Czyszczenie i smarowanie łańcucha motocyklowego. Sprawdź, jak i czym najlepiej to robić!

Czyszczenie silnika z nagaru – jak zrobić to dobrze?

Czyszczenie wtryskiwaczy – ostatnia deska ratunku dla wtrysków

Jak stosować płukankę do silnika?

Śledź nas na Facebooku